Cel to zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i głównie na tym się skupiamy! - powiedział nam trener Juniorów Młodszych Maciej Kremblewski. Mimo, że za oknem aura zimowa, to do początku rundy wiosennej coraz bliżej. Dzisiaj prezentujemy Wam raport z przygotowań kolejnej drużyny MUKS CWZS Bydgoszcz. Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Juniora Młodszego zaczął się zaraz po zakończeniu rozgrywek jesiennych, gdzie rozegraliśmy dwa sparingi. Jeden z Elaną Toruń (Junior Młodszy) zwycięstwo 5:0, drugi z Juniorem Starszym naszego klubu - porażka 2:1.

Kolejnym etapem był okres, który rozpoczął się na początku stycznia. Wówczas głównie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością ogólną. Był to czas ciężkiej i monotonnej pracy. W pierwszych dniach lutego rozegraliśmy sparingi z Borutą Zgierz (II miejsce w lidze wojewódzkiej Juniora Młodszego) porażka 0:3 i juniorami Chemika Bydgoszcz zwycięstwo 2:1.
Po okresie ciężkiej pracy zespół odpoczywał podczas pierwszego tygodnia ferii, ale zgodnie z indywidualną rozpiską treningową.
Kolejny etap przygotowań odbył się w Hiszpanii podczas obozu sportowego, gdzie praca polegała głównie już na elementach techniczno-taktycznych. Podczas obozu rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z miejscowymi drużynami (porażka 4:3 i zwycięstwo 2:1) Wspaniałe warunki i super pogoda pozwoliła nam zrealizować wszystkie założenia podczas tego obozu, co miejmy nadzieję wpłynie pozytywnie na formę zawodników w nadchodzącej rundzie wiosennej.
Ostatni okres to bezpośrednie przygotowanie do meczów mistrzowskich. W tym czasie będziemy pracować nad dynamiką i szybkością. Całość przygotowań zakończą dwa sparingi z Juniorami Starszymi naszego klubu.

Design by: www.diablodesign.eu